Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
5 styczeń 2022 15:36

Jak zarabiać na tworzeniu stron WWW

jak zarabiać na tworzeniu stron www

Rozwój internetu sprawił, że obecność w sieci stała się koniecznością dla każdej firmy. Możliwość pracy z dowolnego miejsca z użyciem laptopa spowodowała z kolei, że budowa witryn internetowych jest obecnie jednym z najpopularniejszych kierunków rozwoju młodych przedsiębiorców. W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie, jak zarabiać na tworzeniu stron WWW. Zapraszamy do lektury!

 

Od czego zacząć tworzenie stron www i jak pozyskać pierwszych klientów?

Jeżeli znasz już podstawy HTML, CSS czy JavaScript, a dodatkowo poznałeś możliwości nowoczesnych frameworków czy systemów CMS takich jak WordPress to możesz myśleć o zarabianiu na webdesignie. Na początku powinieneś pomyśleć o zbudowaniu portfolio. Pierwszych klientów pozyskasz, poszukując zleceń w Grupach na Facebooku oraz korzystając z rekomendacji znajomych i poleceń zadowolonych kontrahentów. Pamiętaj, że pozyskanie pierwszego zlecenia może zająć nieco czasu – nie zrażaj się i śledź fora branżowe oraz serwisy ogłoszeniowe.


Jak zarabiać na tworzeniu stron WWW - dodatkowe usługi?

Budowa stron www to tylko jeden z elementów, które pomogą Ci wystartować w e-biznesie. Jakie usługi dodatkowe pomogą Ci zarabiać w branży internetowej?

 

  • Wsparcie abonamentowe dla klientów.
  • Prowadzenie bloga firmowego.
  • Kompleksowa obsługa marketingowa.

W zależności od nabytej wiedzy, wykształcenia i doświadczenia możesz również zaproponować zdalny serwis informatyczny czy wdrożenia oraz integrację sklepów e-commerce.


Zaoferuj swoim klientom wsparcie abonamentowe dla strony www

Uruchomienie firmowej witryny internetowej to dopiero początek przygody z obecnością danej marki w internecie. Zaoferuj swoim klientom wsparcie abonamentowe dla strony www. Przygotowanie kilku pakietów cenowych obejmujących różny zakres obsługi umożliwi Ci zarabianie i utrzymanie długofalowej relacji z kontrahentem po ukończeniu zlecenia. Umowa może obejmować dbanie o aspekty techniczne – aktualizowanie wtyczek WordPressa czy wprowadzanie drobnych modyfikacji. Wsparcie może również dotyczyć publikowania przekazanych materiałów.

 


Zaproponuj prowadzenie bloga firmowego i copywriting

Dobra treść wciąż jest jednym z najważniejszych wyznaczników obecności firmy w sieci. Zaproponuj prowadzenie bloga firmowego i copywriting nawet jeżeli nie masz lekkiego pióra. Usługi możesz realizować sam albo we współpracy z doświadczonym copywriterem. Regularne publikowanie wartościowych artykułów blogowych wpływa korzystnie na pozycjonowanie w Google. W przypadku sklepów niezbędne są unikatowe opisy produktów oraz kategorii. Twoi klienci z pewnością będą nimi zainteresowani, co umożliwi Ci zarabianie nie tylko na tworzeniu stron.


Przedstaw możliwości kompleksowej obsługi marketingowej

Masz smykałkę do marketingu? A może znasz ludzi, którzy doskonale odnajdują się w reklamie internetowej? Przedstaw swoim klientom możliwości kompleksowej obsługi marketingowej. Co może wchodzić w zakres Twojej oferty?


•    Prowadzenie i moderacja mediów społecznościowych (Facebook, Instagram, LinkedIn).
•    Kampanie reklamowe Facebook Ads oraz Google Ads.
•    Działania z zakresu pozycjonowania SEO.
•    Tworzenie spójnej identyfikacji graficznej i strategii marketingowej.


Digital marketing to jeden z kluczowych obszarów dla promocji i rozwoju firm obecnych w internecie. Nowoczesne narzędzia pozwalają zarówno na kierowanie ruchu na stronę www, jak i budowanie społeczności lojalnych konsumentów.


Zarabiaj więcej na tworzeniu stron z programem partnerskim IDHosting!

Przedstawiliśmy Ci kilka pomysłów na usługi, które możesz zaoferować swoim klientom, by zyskać więcej na tworzeniu stron www. Oferowanie usług dodatkowych to jednak niejedyne rozwiązanie dla osób zajmujących się web developmentem. IDHosting stworzyło unikatowy program partnerski, dzięki któremu możesz zarobić nawet 50% za każde polecenie nas swoim klientom. Pamiętaj, że zarabiasz zarówno w chwili uruchomienia serwera, jak i jego odnowienia. Jeżeli tworzysz strony www i chcesz zarabiać więcej, to załóż konto w IDHosting i zwiększ zyski swojego biznesu!