Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
Jeśli nie masz pewności, który serwer WWW wybrać nie krępuj się zapytać - chętnie pomożemy. Zapraszamy do kontaktu.

Hosting Wordpress

Serwer Zielony

50 GB SSD


Transfer: 200 GB Liczba domen: 20 Konta e-mail: 50 Bazy danych: 20
Darmowy certyfikat SSL: Kreator stron WWW: Darmowa migracja:
149 zł / rok netto
183,27 zł / rok brutto
Zamów 14-dniowy okres testowy.
Jeśli nie jesteś pewien, który pakiet jest dla Ciebie najpierw go przetestuj.

Serwer Żółty

100 GB SSD


Transfer: bez limitu Liczba domen: bez limitu Konta e-mail: bez limitu Bazy danych: bez limitu
Darmowy certyfikat SSL: Kreator stron WWW: Darmowa migracja:
199 zł / rok netto
244,77 zł / rok brutto
Zamów 14-dniowy okres testowy.
Jeśli nie jesteś pewien, który pakiet jest dla Ciebie najpierw go przetestuj.
Zobacz pełną ofertę serwerów WWW

Hosting wordpress i serwer wordpress, czyli od czego zacząć zakładając stronę internetową.

Dziś nie ma chyba lepszej reklamy niż własna strona internetowa. Sieć jest globalna i dostępna niemal z każdego miejsca na świecie, a samo założenie oraz prowadzenie witryny jest proste i tanie. Pomagają w tym profesjonalne firmy hostingowe, takie jak IDHosting oraz profesjonalne programy do zarządzania treścią. Tutaj króluje Wordpress.

wordpress logo

Wordpress jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych programów typu CMS (Content Management System), które umożliwiają łatwe tworzenie stron internetowych oraz ich późniejszą aktualizację. Oprogramowanie typu CMS cechuje się prostotą obsługi i intuicyjnością. Wordpress został stworzony dla użytkowników, którzy nie muszą posiadać szerokiej wiedzy z zakresu informatyki. Dzięki prostemu interfejsowi, bez problemu będziemy mogli zarządzać naszym serwisem. W połączeniu z profesjonalnym hostingiem, założenie i prowadzenie strony będzie banalnie proste. Dodatkowym atutem Wordpress-a jest to, że jest całkowicie darmowy.

Nasza wizytówka w internecie, zanim zaczniemy się nią chwalić, wymaga od nas kilku rzeczy. Na samym początku będziemy musieli wykupić domenę, która będzie spełniała funkcję adresu strony. Następnie będziemy musieli wykupić odpowiedni hosting i serwer, to właśnie tam będziemy umieszczać nasze dane. Pytanie tylko, który hosting Wordpress wybrać i jaki serwer Wordpress będzie dla nas najlepszy?

Na wstępie wyjaśnijmy podstawowe definicje. Nie należy mylić hostingu z serwerem. To nie jest jedno i to samo. Można pomylić te dwa terminy z uwagi na to, że dzisiejsze firmy oferują kompleksowe usługi utrzymania i prowadzenia stron. Wyjaśnijmy jednak, że hosting jest usługą, dzięki której nasze dane pojawią się w sieci, a serwer jest komputerem, który te dane magazynuje.

Znamy już podstawy, teraz zastanówmy się jaki serwer Wordpress i hosting Wordpress wybrać. Jeszcze do niedawna funkcjonowało przekonanie, że płatny serwer Wordpress to strata pieniędzy. Przecież można założyć go samemu, na własnym komputerze. Jednak czy to bezpieczne rozwiązanie? Zdecydowanie nie. Otwierając serwer na prywatnym komputerze z publicznym adresem IP, praktycznie wszelkie nasze dane udostępniamy światu. Pamiętajmy też o tym., że serwer musi być stale podłączony do prądu, a my sami musimy mieć szybkie łącze. Praktyka już dawno zweryfikowała to rozwiązanie. Łączny koszt utrzymania takiego komputera/serwera, a w tym rachunków za prąd, szybkiego łącza i napraw, znacznie przewyższają wykupienie profesjonalnego serwera i hostingu w firmie.

hosting wordpress

Celujmy w firmy, które posiadają własne, fizyczne serwery dobrych marek. Firmy, które dbają o bezpieczeństwo naszych danych, w których pracują profesjonaliści, chętni do pomocy w każdym momencie. Taką firmą jest IDHosting. Tam z powodzeniem założymy serwer Wordpress i hosting Wordpress, który spełni nasze wszelkie oczekiwania.

Wybierając najlepszą platformę do zarządzania treści, taką jak Wordpress oraz usługi IDHosting, mamy pewność, że zarządzanie naszymi danymi będzie łatwe i bezpieczne, a nasza strona pozostanie stabilna.

Zamów hosting Wordpress już teraz!