Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
20 lipiec 2023 10:21

Jak sprawdzić pozycję strony w Google

Czy zastanawiałeś się kiedyś, na których pozycjach w wynikach wyszukiwania Google znajduje się Twoja strona internetowa? Pozycja w wynikach wyszukiwania może mieć ogromny wpływ na ruch na stronie, a co za tym idzie, na sukces Twojego biznesu online. W tym artykule dowiesz się, jak łatwo sprawdzić pozycję swojej strony w Google i jakie narzędzia mogą Ci w tym pomóc.

 

Google Search Console

Jednym z najpopularniejszych sposobów, który pomoże Ci śledzić pozycje swojej strony w wynikach wyszukiwania Google, jest skorzystanie z narzędzia o nazwie Google Search Console. Jest to darmowe narzędzie udostępniane przez Google, które umożliwia analizę występowania Twojej strony w wynikach wyszukiwania, optymalizację jej widoczności oraz monitorowanie efektów działań SEO.

 

Skorzystaj z prostych operacji na Google

Kolejnym sposobem na sprawdzenie pozycji swojej strony w Google jest wykonanie kilku prostych operacji bezpośrednio w wyszukiwarce. Oto kilka przydatnych poleceń:

 

Wyszukiwanie na konkretne frazy kluczowe

Wprowadź w Google frazy kluczowe, które są istotne dla Twojej strony. Upewnij się, że jesteś wylogowany z konta Google lub użyj prywatnego okna przeglądarki, aby uniknąć wpływu spersonalizowanych wyników wyszukiwania. Zobacz, na których pozycjach widnieje Twoja strona na liście wyników.

 

Użyj operatora "site:"

Wprowadź w Google polecenie "site:" przed adresem swojej strony (np., "site:twojastrona.pl"). To pokaże wszystkie indeksowane przez Google strony z Twojego serwisu i pozwoli sprawdzić, które z nich pojawiają się najwyżej w wynikach.

 

Użyj kombinacji fraz kluczowych z operatorami

Połącz frazy kluczowe z operatorem "site:" dla bardziej precyzyjnych wyników. Na przykład, "site:twojastrona.pl usługi finansowe" wskaże wszystkie strony Twojego serwisu związane z usługami finansowymi.

 

Wykorzystaj narzędzia do śledzenia pozycji

Istnieją również specjalne narzędzia do śledzenia pozycji stron w wynikach wyszukiwania Google. Te profesjonalne programy oferują bardziej zaawansowane i szczegółowe dane. Oto niektóre z popularnych narzędzi.

 

Ahrefs

Ahrefs to kompleksowe narzędzie SEO, które oferuje funkcję śledzenia pozycji stron w Google. Możesz zobaczyć historię pozycji dla różnych fraz kluczowych, analizować konkurencję i otrzymywać raporty z regularnymi aktualizacjami.

 

SEMrush

SEMrush to kolejne potężne narzędzie SEO, które pozwala śledzić pozycje stron w wynikach wyszukiwania Google. Dostarcza ono także informacje o ruchu organicznym, analizie konkurencji i wydajności słów kluczowych.

 

Semstrom

Semstrom to platforma SEO, która oferuje nie tylko śledzenie pozycji stron, ale także wiele innych funkcji związanych z optymalizacją strony internetowej. Pozwala na badanie linków, analizę domeny, a także monitorowanie ruchu organicznego.

 

Regularnie monitoruj swoje pozycje

Nie zapomnij regularnie sprawdzać pozycji swojej strony w wynikach Google. Algorytmy wyszukiwania stale się zmieniają, konkurencja się rozwija, a trendy w wyszukiwaniu ewoluują. Regularne monitorowanie pozwoli Ci szybko reagować na zmiany i dostosowywać swoją strategię SEO.

 

Podsumowanie

Śledzenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania Google jest kluczowym elementem strategii SEO. Dzięki prostym operacjom na Google oraz narzędziom specjalistycznym możesz bacznie obserwować, jakie wyniki przynosi Twoja strategia SEO i dokonywać niezbędnych korekt. Pamiętaj, że skuteczne pozycjonowanie wymaga systematyczności, cierpliwości i ciągłego dostosowywania się do zmieniających się warunków rynkowych.