Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
17 sierpień 2022 09:54

Jak wybrać hosting dla małej firmy?

Hosting dla małej firmy

Obecność w internecie to konieczność, niezależnie czy prowadzisz duży biznes, czy przedsiębiorstwo z sektora MŚP. Żeby być widocznym w sieci trzeba mieć stronę www, która musi być hostowana na serwerze. Jak wybrać hosting dla małej firmy? O tym w dzisiejszym artykule!

 

Wybór dobrego serwera hostingowego dla firmowej witryny internetowej to gwarancja dostępności strony www i jej wydajnego działania przez całą dobę. Warto pamiętać, iż niedostępność serwisu czy jego długi czas ładowania wpływają negatywnie na wizerunek Twojej marki. Potencjalny klient, zniechęcony wydłużonym czasem oczekiwania na załadowanie witryny, opuści ją i wybierze konkurencję. Właśnie dlatego warto wybrać dobry hosting dla małej firmy.


Do czego służy hosting dla firm?

Nie każdy przedsiębiorca rozumie, do czego służy hosting dla firm. W uproszczeniu – usługa hostingowa polega na udostępnieniu serwera lub miejsca na nim do przechowywania strony internetowej pod własnym adresem domenowym (np. https://idhosting.pl/). Firma hostingowa zapewnia również możliwość korzystania z własnych skrzynek e-mail i zajmuje się opieką techniczną nad hostingiem.


Jakie są rodzaje hostingu stron www dla małej firmy?

Rozumiesz już, do czego służy hosting dla firm. Na rynku możemy spotkać się z wieloma rodzajami tego typu usług. Jakie są rodzaje hostingu stron www dla małej firmy?

 

  1. Serwery WWW – najprostsze usługi hostingu współdzielonego. Otrzymujemy dostęp do intuicyjnego panelu zarządzania, a nasza strona internetowa i poczta e-mail, są przechowywane na wydzielonym obszarze fizycznego serwera. Do administrowania nie jest wymagana duża wiedza techniczna.
  2. Serwery VPS – bardziej zaawansowane rozwiązanie serwerowe. Virtual Private Server to wirtualnie wydzielone miejsce na fizycznym serwerze. VPS w praktyce jest zarządzany tak, jak zwykły serwer. W związku z tym daje Ci większe możliwości skalowania czy zarządzania zasobami, jednak wymaga wiedzy na temat administracji IT.
  3. Serwery dedykowane – produkty przeznaczone dla bardziej wymagających odbiorców. Zwykle korzystają z nich małe firmy, które potrzebują dużych zasobów (wysoka wydajność procesora czy rozszerzona pojemność dyskowa). Dedykowane maszyny serwerowe są stosowane do obsługi dużych sklepów internetowych i rozbudowanych serwisów www.


Jeżeli zastanawiasz się, który z wymienionych rodzajów hostingu dla strony www małej firmy będzie odpowiedni, to odezwij się do nas na bok@idhosting.pl lub zadzwoń na nr 34 390 39 70.

 

hosting dla małej firmy


Na co zwrócić uwagę, wybierając hosting dla małej firmy?

Dowiedziałeś się, jakie rodzaje usług hostingowych są dostępne dla małych biznesów w IDHosting. Przejdźmy zatem do odpowiedzi na kolejne ważne pytanie – na co zwrócić uwagę, wybierając hosting dla firmy?

 

  1. Wydajność – przedsiębiorcy powinni pamiętać, by hosting www działał na szybkich dyskach twardych SSD, najlepiej w technologii NVMe.
  2. Limity transferu – wiele firm hostingowych stosuje rygorystyczne limity transferu. Oferowane przez IDHosting serwery www dla firm nie mają takich ograniczeń! Ponadto pakiety Żółty i Czerwony to nielimitowana liczba baz danych, domen i kont e-mail.
  3. Certyfikat SSL – certyfikacja SSL buduje zaufanie wśród osób przeglądających Twoją stronę www. Jednocześnie certyfikat SSL wpływa na SEO w wyszukiwarce Google. Właśnie dlatego w IDHosting otrzymasz certyfikat SSL za darmo!
  4. Łatwe zarządzanie – warto również zwrócić uwagę na obecność łatwego w obsłudze, intuicyjnego panelu administracyjnego. Pomoże on w zarządzaniu serwerem www, skrzynkami pocztowymi czy przekierowaniami.
  5. Obsługa poczty e-mail – komunikacja z użyciem firmowych skrzynek pocztowych zintegrowanych z własną domeną buduje profesjonalny wizerunek w oczach klientów. Sprawdź, czy Twój hosting www oferuje taką usługę.


Pamiętaj, że w IDHosting masz do wyboru szereg pakietów dostosowanych do małych firm. Zapewniamy też możliwość skorzystania z bezpłatnego, 14-dniowego okresu testowego, w trakcie którego przetestujesz wybrany serwer www.


Bądź widoczny w sieci z hostingiem dla firm!

Wiesz już, na co zwrócić uwagę, wybierając firmę hostingową. Jeżeli szukasz zaufanego partnera w zakresie hostowania strony internetowej, to skontaktuj się z nami i bądź widoczny w sieci! Pomożemy Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu.