Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
28 kwiecień 2021 11:56

Dlaczego warto aktualizować CMSa – bezpieczeństwo strony internetowej

Bezpieczeństwo strony internetowej

Aktualizacja CMSa to nie tylko podążanie za nowinkami technicznymi i ulepszanie strony www oraz jej funkcjonalności zgodnie z trendami, ale również dbałość o bezpieczeństwo strony internetowej w sieci. Użytkownicy przeglądając witryny internetowe chętniej korzystają ze stron www, które są nowoczesne, ma to także znaczenie dla skłonności do obdarzenia zaufaniem danej witryny. Zatem prowadząc portal, e-sklep w sieci warto wykazać się postępem.

 

Atrakcyjny CMS

CMS to obecnie wygodne rozwiązanie dla amatorów. Nie trzeba być programistą ani też znać się na programowaniu, by stworzyć witrynę na bazie szablonów, uruchomić CMSa i administrować witrynę. Łatwa, przyjazna obsługa sprawia, iż szereg osób decyduje się na prowadzenie www na bazie darmowych CMS takich jak Wordpress. Zasadniczo aktualizacja wpływa na ulepszenie funkcjonalności i wyglądu witryny. Nie zawsze aktualizacje są jednak widoczne w funkcjonowaniu, czy designie witryny, a mimo to warto ich dokonać. Przede wszystkim stosowanie nowych zabezpieczeń lepiej chroni witrynę przed atakami, przeciążeniem, błędami.

 

Innym aspektem jest bezpieczeństwo od strony funkcjonowania witryny. Brak aktualizacji może spowodować całkowite zablokowanie witryny. Niekompatybilność CMSa z aktualnymi wymogami prowadzi do licznych błędów krytycznych, te zaś mogą sprawić że nasza witryna nie będzie wyświetlana, bądź będzie się wczytywać niepoprawnie, poszczególne funkcje nie będą działać itp. Prowadząc witrynę w sieci winno nam zależeć na tym, by była atrakcyjna, by przyciągała internautów. To właśnie możemy uzyskać poprzez zadbanie o właściwy, modny i nowoczesny wygląd.

 

 

Zadbaj o bezpieczeństwo strony internetowej

Przyzwyczajenia kuszą, aby CMSa nie aktualizować, zwłaszcza gdy jesteśmy amatorami administratorami. Niestety dla dobra witryny winniśmy CMSa aktualizować na bieżąco. Aktualizując CMS możemy poprawić wydajność strony bazując na wypracowanych poprawkach wprowadzonych przez zespół programistów. Czasem nawet nie mamy świadomości istnienia błędów CMS, a tym bardziej wiedzy jak takie błędy usunąć samodzielnie. Dotyczy to zwłaszcza nowych wersji CMS, które poprzez instalację przez tysiące użytkowników są na bieżąco testowane w praktyce. Nowe udogodnienia, potrzeby i możliwości wprowadzają z jednej strony chaos i zagrożenia kompatybilności, z drugiej strony coraz bardziej zaawansowane rozwiązania. Bez aktualizacji nie moglibyśmy z nich korzystać.

 

Nieustanna aktualizacja jest powodowana przez nieustanny rozwój przestępczości internetowej. Cyberprzestępcy uczą się omijania zabezpieczeń CMSa, co za tym idzie zabezpieczenia muszą być ciągle doskonalone i zmieniane. Brak aktualizacji CMS sprawia iż nasze zabezpieczenia przestają być skuteczne wobec cyberprzestępców. W konsekwencji możemy stracić panowanie nad własną witryną, bazę klientów, historię zakupów i wiele innych danych.