Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
9 czerwiec 2020 11:18

Dlaczego warto projektować strony internetowe na WordPressie?

WordPress to najpopularniejsza platforma służąca tworzeniu i administracji witryn oraz blogów internetowych. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim intuicyjności obsługi, jak również bezpłatnemu korzystaniu. Projektowanie stron www w WordPressie jest przyjazne, łatwe, szybkie i darmowe. Korzystając z różnorodnych wtyczek do WordPressa można rozszerzać możliwości swojej witryny bez konieczności poznawania języków programowania, bycia webmasterem itd.

 

Uniwersalne zastosowanie

WordPress to wyjątkowy system zarządzania treścią oparty o tzw. open source. Ilość motywów i pluginów jest ogromna. Strony na WordPressie mogą służyć jako witryny firmowe, blogi hobbystyczne, czy złożone serwisy informacyjne. Wielość możliwości i sposobów urozmaicenia, nie tylko graficznego witryn w WordPressie sprawia, że zastosowanie platformy jest w pełni uniwersalne. Bez względu na grupę docelową, charakter treści, WordPress jest odpowiednią, bezpieczną platformą informatyczną. Dzięki WordPressowi praktycznie każdego stać na własna stronę www.

Kilka zalet WordPressa

Platforma WordPress ma sporo zalet zarówno w kontekście użytkowym jak również widzianych od strony użytkownika, odbiorcy treści. Strony zaprojektowane w oparciu o WordPressa są responsywne, kompatybilne z dostępnymi serwerami, niemalże niezawodne, a przy tym atrakcyjne. Dodając do tego fakt, iż WordPress jest platformą darmową zyskujemy kolejny plus. Projektując z WordPressem możemy jako laik stworzyć witrynę dorównującą stronom projektowanym na zamówienie. Wbrew pozorom WordPress to nie tylko platforma dla laika, również wytrawni webmasterzy z niej korzystają eksploatując zaawansowane możliwości.

Łatwość pozycjonowania

Kluczową zaletą WordPressa jest łatwość pozycjonowania witryny. Panel administracyjny podpowiada co zrobić, aby nasza witryna plasowała się wysoko w wynikach wyszukań. Podobnie jak projektowanie strony na WordPressie tak jej optymalizacja jest łatwa, wygodna i szybka. Przede wszystkim umiaru wymaga ilość stosowanych wtyczek, ale również istotne jest ujednolicenie nagłówków, opisów zdjęć, tagów itd.