Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
4 wrzesień 2020 12:34

Czy Elementor w WordPressie to dobry pomysł na tworzenie stron?

Wybór WordPressa to bez wątpienia świetny wybór pod każdym względem, a wybór Elementora jako kreatora stron www w WordPress to strzał w dziesiątkę. Podstawowym plusem tej wtyczki jest ogromny wybór opcji, które można dodatkowo modyfikować, łączyć ze sobą, kompilować we wzory i szablony, motywy. Kolejną zaletą wymienianą jako priorytet jest darmowy charakter Elementora i jego łatwa obsługa.

 

Profesjonalny wygląd bez kosztów

Wbrew pozorom można wykonać stronę www o bardzo interesującym wyglądzie, zawierająca wszystkie elementy wskazane dla profesjonalnego serwisu www bez pomocy programisty, agencji kreatywnej i ponoszenia kosztów szablonu, projektu. Temu służy kreator stron www, miedzy innymi Elementor.

 

Dzięki kreatorowi w łatwy sposób za pośrednictwem edytora wizualnego możemy dosłownie próbować kompletować treść i wygląd witryny. Elementor zawiera całe mnóstwo opcji. Wzbogacając stronę o praktyczne funkcjonalności możemy zapewnić darmowej witrynie profesjonalny charakter.

 

Wygoda w modyfikacji

Wizualny edytor pomaga we wprowadzaniu zmian na stronie. Z łatwością można podglądać zmiany na stronie w czasie rzeczywistym jeszcze przed zapisaniem modyfikacji, nie jest potrzebny dodatkowy podgląd. Kody stron www mogą być mniej lub bardziej złożone, jednak nawet najprostszy kod www dla osób poczatkujących może okazać się nieprzyjazny.

 

Trudności powodują rozbudowane formuły, jak i sam widok kodu, który wymaga wyobraźni by tworzyć i modyfikować produkt finalny jakim jest serwis www.Edytor wizualny wspomaga pracę osób mało zaawansowanych programistycznie, zaś programistom uprzyjemnia widok. Przyjazne środowisko pracy to podstawa, a łatwa edycja poprzez przeciągnij i puść doceniana jest przede wszystkim przez amatorów.

 

Z obsługą Elementora poradzi sobie dosłownie każdy, jest na tyle intuicyjna i prosta że nawet całkowity laik będzie czuł się pewnie i swobodnie testując kolejne opcje uatrakcyjniające witrynę. Wielość możliwości w zakresie układu strony, kroju czcionki, kolorystyki poszczególnych obiektów, wprowadzania grafik i multimediów to tylko ułamek możliwości jakie oferuje kreator stron www.

 

Darmowa wtyczka oferująca mnóstwo możliwości

Aż trudno uwierzyć, że wtyczka Elementor jest bezpłatna. Zawiera cały ogrom możliwości tworzenia stron od podstaw po skomplikowane serwisy o rozbudowanych podstronach. To oferta nie tylko dla amatorów wizytówek firmowych. W razie gdyby okazało się iż opcji jest zbyt mało dostępny jest również Elementor Pro z wersją płatną, niemniej podstawowa wersja pozwala na bardzo wiele kombinacji tak graficznych jak i rozwiązań użytkowych, funkcjonalności witryny. Opcje w Elementorze są trendy, nowoczesne, sprawdzone, polecane, co jest kolejnym z atutów wtyczki.

 

Wskazana ostrożność

Mimo wszystko z Elementorem należy zachować ostrożność, bowiem zdarzyć się może że Elementor nie będzie współdziałał z którąś wtyczką w WordPress. Ponadto jeśli zależy nam na szybkim ładowaniu się strony nie powinno się obciążać witryny dodatkowymi wtyczkami. Kreator www działa stosunkowo szybko i poprawnie, jednak nadmiar wtyczek może spowalniać WordPressa.