Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
20 sierpień 2020 11:36

Co to jest elementor?

Elementor jest jedną z  wielu wtyczek do Wordpressa. Jest to bardzo pomocne rozszerzenie CMS Wordpress. Dzięki tej wtyczce można niemalże błyskawicznie stworzyć stronę internetową wpasowaną w indywidualne potrzeby. W odróżnieniu od typowych kreatorów stron www ta wtyczka pozwala stworzyć zaawansowany serwis bez posiadania wiedzy branżowej dotyczącej kodowania. Dzięki Elementor nie trzeba korzystać z oklepanych szablonów stron i sztywno dopasowywać do nich treść, a może być wręcz odwrotnie.

 

Oryginalny szablon – to możliwe

Wydawałoby się że szablon nigdy nie jest oryginalny, a jednak taki może być. Ilość możliwości modyfikacji w Elementor jest tak ogromna iż trudno wyobrazić sobie duplikat stworzonej przy pomocy Elementor’a strony. Mnogość wyborów to ogromna zaleta która goni łatwość w obsłudze i szybkość tworzenia.

 

Praca z Elementor’em to czysta przyjemność tak dla osób zaawansowanych, poczatkujących czy całkowitych amatorów. Obsługa wtyczki polega na przeciągnij i upuść tzw. drag and drop. Ta forma pracy z Elementor’em sprzyja tworzeniu unikalnych kombinacji, próbowania kompozycji i połączeń różnych funkcjonalności w jednym szablonie.

 

Aktywacja wtyczki

Uruchomienie wtyczki wymaga jej pobrania i aktywowania w WordPressie. Nie trzeba być programistą by tego dokonać. Wystarczy dodać do WordPressa wtyczkę, po czym ją uruchomić w panelu obsługi poprzez aktywuj. Elementor pozwala odtąd tworzyć tak proste witryny jak i rozbudowane serwisy WordPress.

 

Wyróżnikiem tego kreatora www jest możliwość wzbogacania szablonów i elementy dynamiczne, które bez wątpienia urozmaicają stronę i czynią www bardziej atrakcyjną dla użytkownika. 

 

Atutem wtyczki jest wprowadzanie zmian „na żywo”. Chodzi o to że zmiany są wprowadzane i widziane na bieżąco bez konieczności wyświetlania podglądu. Dzięki temu szybko możemy zrezygnować z modyfikacji lub sprawdzić jak komponuje się z  innym rozwiązaniem.

 

Za darmo i po polsku

Elementor ma szereg zalet pod katem użyteczności, do nich należy darmowy dostęp jak również jego spolszczenie. Dzięki tym cechom staje się popularnym narzędziem wśród amatorów oryginalnych witryn własnego autorstwa. Nieszablonowa witrynę można stworzyć bez trudu i bezpłatnie. Elementor posiada szereg układów nietypowych, niestandardowych jakich nie znajdziemy w popularnych kreatorach www. 

 

Zwykle przerobienie szablonu wymaga elementarnej wiedzy o kodowaniu, w Elementor nie jest ona konieczna. Każdą podstronę można kreować od podstaw w edytorze wizualnym. To przyjazne środowisko dla osób nie mających pojęcia o kodowaniu. Jeśli wersja podstawowa wtyczki okaże się niewystarczająca dostępna jest także wtyczka Elementor Pro.

 

To rozszerzone narzędzie płatne, które posiada jeszcze bardziej rozległe zasoby możliwości. Kolejną z zaletę wtyczki jest fakt iż współpracuje ze wszystkimi motywami WordPress. Ponadto jest kompatybilny z innymi skinami. Pewnym minusem korzystania z wtyczki jest wolniejszy czas ładowania strony, niemniej porównując Elementor z innymi kreatorami, jak raz ta wtyczka należy do najszybszych.