Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
17 lipiec 2019 12:59

Serwer WWW: czym jest, jakie zalety posiada, ciekawostki

Na wstępie warto wiedzieć czym jest serwer www. Otóż jest to jedna z usług hostingowych dedykowana głównie do utrzymywania stron internetowych oraz kont pocztowych. Serwer www przyrównać można do magazynu plików, z którego pobierane są dane przez przeglądarkę. Podobnie jak w magazynie liczy się jego pojemność, przestronność, ale również możliwość szybkiego i łatwego dostępu, bezpieczeństwo i system zarządzania.

 

Czy warto wykupić serwer www?

Planując uruchomienie strony internetowej zakup serwera www jest niezbędny. Kupując usługę serwera www zwrócić uwagę należy na szczegóły takie jak chociażby pomoc techniczna, łatwość obsługi i dostępu, poziom bezpieczeństwa, niezawodność funkcjonowania. Biorąc pod uwagę jedynie cenę można się przeliczyć, gdyż tanio wcale nie oznacza dobrze. IDHosting zapewnia optymalne ceny przy zachowaniu wysokiej jakości usług. To ważne, zwłaszcza dla klientów którym zależy na atrakcyjnej cenie i kompleksowej ofercie jednocześnie.

 

Różnorodność oferty

Serwery oferowane przez hostingodawców, w tym przez IDHosting różnią się parametrami technicznymi i swym przeznaczeniem. Bez wątpienia innego serwera www potrzebuje blog prywatny, a innego portal informacyjny udostępniający użytkownikom Internetu dużą ilość treści, publikowanie zdjęć, komentarzy itp. Im bardziej rozbudowany serwis www tym większej przestrzeni dyskowej i innych zasobów potrzebuje. Zbyt niskie parametry serwera mogą powodować powolne działanie strony, trudność w dostępności zasobów witryny a nawet przerwy w funkcjonowaniu serwisu. Problemy tego typu wpływają na jakość serwisu, jego ocenę, popularność i przede wszystkim komfort obsługi, dlatego też administratorzy stron, serwisów www winni zadbać o należyte zaplecze hostingowe.
 

Na uwadze należy mieć potrzeby posiadanej strony www, nie zawsze winę za spowolnienie działania serwisu ponosi jakość hostingu i sam hostingodawca, czasem to kwestia opcji serwera. Nie bez powodu serwery www proponowane są w różnych pakietach, różniących się nie tylko cena usługi ale parametrami technicznymi. Jednym z plusów serwerów IDHosting jest łatwość zmiany pakietu w trakcie umowy na wersję szerszą. Jeżeli z czasem uznasz że potrzebny Ci pakiet obszerniejszy wystarczy zgłosić to pomocy technicznej.

Elastyczna oferta 

IDHosting posiada w swej ofercie szereg możliwości dopasowania serwera www do potrzeb klienta. Hostingodawca zapewnia zarówno opcje minimalne jak też wersje premium serwerów z myślą o największych serwisach i tym samym potrzebach operacyjnych. Atutem serwera www jest możliwość udostępnienia przestrzeni dyskowej użytkownikom w postaci kont pocztowych, czy też przechowywania złożonych baz danych na potrzeby działalności serwisu www.

W zależności od rodzaju, typu witryny dedykowane serwery hostingowe mogą mieć różną pojemność od niewielkich po bardzo dużą pojemność. Warto zauważyć, iż nie tylko o ilość przestrzeni się rozchodzi, ale również kompatybilność działania z przeglądarkami internetowymi. To właśnie one pobierają z serwera www dane by przetworzyć je na obraz strony jaki widzi użytkownik witryny. Przeglądarka jest swego rodzaju pośrednikiem między serwerem, a odbiorcą. Zatem z oferty IDHosting korzystać mogą zarówno klienci indywidualni, amatorzy, jak i firmy wykonujące strony www.