Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania i dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. ×
24 czerwiec 2019 09:42

Serwer dedykowany: czym jest, dla kogo i jak nim zarządzać

Serwer dedykowany to doskonałe rozwiązanie dla wymagających klientów. Jest to fizyczny komputer przeznaczony tylko dla jednego klienta. Dzięki tej możliwości można dokonać szeregu kombinacji w zakresie objętości i funkcjonalności serwera. Klienci korzystający z tego typu rozwiązań są bardzo zadowoleni z uwagi na fakt iż nie muszą płacić za opcje im zbędne a zarazem korzystać z wyszukanych funkcji niedostępnych w standardowych propozycjach.

Czym jest serwer dedykowany?

Wyróżnikiem serwera dedykowanego jest samodzielność w przeciwieństwie do serwerów współdzielonych, w tym przypadku serwer jest użytkowany i przeznaczony tylko dla jednego użytkownika. Klient ma szerokie możliwości modyfikacji na serwerze, wykorzystania jego zasobów i możliwości. Dzięki tej zalecie serwery dedykowane zyskują dużą popularność wśród internautów. Są one pomocne we wsparciu funkcjonowania obszernych serwisów www, ale nie tylko.

Serwer dedykowany to nie tylko przestrzeń dyskowa ale również pamięć RAM i inne podzespoły, dlatego też często mówi się, że jest to rodzaj komputera, który działa w sieci non stop. Bez wątpienia jest to rozwiązanie bezpieczne, z uwagi na ciągłość utrzymania i serwisowania serwerów przez hostingodawcę. Główną zaletą serwerów dedykowanych jest ich niezależność i możliwość precyzyjnej konfiguracji zgodnej z przeznaczeniem. Najczęściej z serwera dedykowanego korzystają firmy oferujące usługi internetowe jak chociażby pocztę, ale również popularne są serwery dedykowane do gier komputerowych. Niezależna przestrzeń serwera pozwala na odrębne zarządzanie zainstalowanym systemem operacyjnym i oprogramowaniem na serwerze. Jakość oferowanych serwerów dedykowanych przez IDHosting znacząco wyróżnia się na tle konkurencji. Wśród atutów oferty wymienić należy zarówno stabilność serwerów, atrakcyjne koszty utrzymania, ale również łatwą obsługę, dostęp do pomocy technicznej, niezawodność.

Dla kogo serwer dedykowany?

Serwery dedykowane tworzone są na rozmaite potrzeby odbiorców. W zależności od tego czemu ma posłużyć serwer. IDHosting proponuje usługi mniej lub bardziej złożone. Tego typu serwery są wyceniane indywidualnie.
Do najpopularniejszych potrzeb odbiorców należy hosting stron WWW, hosting gier oraz bazy danych i programów księgowych.
Z serwerów dedykowanych skorzystać może zarówno firma, przedsiębiorca jak i klient indywidualny. Liczne promocje w IDHosting pomagają obniżyć koszty utrzymania serwera przy zachowaniu pełnej obsługi ze strony hostingodawcy. Oferowane serwery dostępne są w dwóch wersjach, przede wszystkim jako serwery zarządzane przez administratorów IDHosting oraz zarządzane samodzielne z dostępem do konta root.

Zarządzanie serwerem

Korzystając z usługi serwera dedykowanego w IDHosting użytkownik-Klient  zyskuje wyłączny dostęp  do serwera o wybranej pojemności i innych parametrach technicznych. IDHosting ze swej strony zapewnia bezpieczeństwo lokowanych na serwerze danych jak też ciągłość działania serwera bez usterek technicznych. Dzięki obszernym możliwościom IDHosting serwery Klientów nie są narażone na ubytki w mocy obliczeniowej, przerwy w funkcjonowaniu i inne niespodzianki jak chociażby utrata danych z serwera, problemy z logowaniem się.

Panel zarządzania serwerem dedykowanym pozwala dowolnie konfigurować domyślny system operacyjny jak też instalować oprogramowanie. Obsługa w tym zakresie jest stosunkowo prosta, a w razie jakichkolwiek problemów hostingodawca gwarantuje pomoc techniczną na wysokim poziomie dostępną całą dobę. Jeżeli nie wiesz jakiego serwera potrzebujesz, zawsze możesz zwrócić się do IDHosting o poradę. Nasz zespół ekspertów chętnie doradzi optymalną opcję usługi. Jeżeli w trakcie korzystania z usługi uznasz, ze to za mało, potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, chcesz się rozwijać i niezbędny Ci jest większy serwer, IDHosting umożliwia zmiany w umowie w trakcie jej trwania.