O IDHosting - infrastruktura - IDHosting

Infrastruktura

Dostęp do Internetu realizowany jest przez router brzegowy działający zgodnie z protokołem BGP4 (AS61154). Zapewnia to nadmiarowość łącz. W momencie awarii u któregokolwiek z naszych dostawców łącz bądź transmisji danych nasi klienci nie odczują żadnych niedogodności.

Obecnie posiadamy styki między operatorskie o łącznej przepustowości 230 Gbps:

• transmisja do LIM w Warszawie realizowana przez Orange - 100 Gbps
• transmisja do 4DC w Katowicach realizowana przez UPC - 100 Gbps
• transmisja do Liberty Global w Częstochowie realizowana przez własną infrastrukturę - 10 Gbps
• styk do węzła Orange TPIX realizowany przez Orange - 40 Gbps
• styk do węzła Atman Thinx realizowany przez UPC - 10 Gbps
• wymiana ruchu z CZIX realizowana przez własną infrastrukturę - 10 Gbps
• wymiana ruchu z MyNet realizowana przez własną infrastrukturę - 10 Gbps

W wyżej wymienionych węzłach wymiany ruchu nawiązujemy połączenia dzięki, którym uzyskujemy dostęp do całości polskich oraz zagranicznych zasobów Internetu. Ten model pozwala na uzyskanie bardzo niskich czasów dostępu (niski ping) oraz wysokich przepustowości. Wszystkie połączenia zrealizowane zostały w technice światłowodowej.

Naturalnie dysponujemy instalacją zapewniającą ciągłą dostawę energii. Oprócz produkcyjnego przyłącza prądowego mamy dostęp do przyłącza zapasowego, które jest od niego niezależne. Oznacza to, że awaria np. stacji transformatorowej nie pozbawi nas zasilania.

W przypadku gdyby jednak uległy awarii oba przyłącza jednocześnie zasilanie przez czas co najmniej 120 minut zostanie podtrzymane przez zasilacze awaryjne UPS. Pozwoli to na uruchomienie agregatu prądotwórczego, który również posiadamy na swoim wyposażeniu.

Całość infrastruktury jest monitorowana przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu przez cały rok dlatego zawsze szybko reagujemy na ewentualne problemy.